Udruženje „Nova generacija“ je nestranačko, nevladino, neprofitno i humanitarno udruženje socijalnih radnika i drugih profesionalaca u oblasti socijalnih djelatnosti.
Nova Generacija –
o nama.
Udruženje je nastalo 2004. godine, a osnivači udruženja su bili studenti Socijalnog rada koji su po završetku studija osnovali su Udruženje građana “Nova generacija” u cilju nastavka profesionalnog usavršavanja i unaprijeđenja socijalne i dječije zaštite.
Ponosni smo na to da je danas udruženje “Nova generacija” akreditovani pružalac usluga socijalne zaštite, koje svojim aktivnosti svakodnevno pruža usluge i zaštitu za preko 150 porodica iz cijele BIH. Naš tim čini preko 10 stalno zaposlenih stručnih radnika, te brojini spoljni saradnici koji su posvećeni očuvanju najboljeg interesa djece.
Iza nas je preko 100 sprovedenih projekata, 200 edukacija i treninga usmjerenih na unaprijeđenje kvaliteta usluga koje smo pružili za preko 5000 djece koja su do sada koristile naše usluge.
Naša Vizija
Svako dijete ima pravo na srećno djetinjstvo, porodicu i dom koji mu pružaju roditelji i društvo. Svaka osoba ima pravo na život dostojan Čovjeka!
Naša Misija
Nova generacija je udruženje profesionalaca koje je svojim aktivnostima usmjereno na promovisanje i zaštitu ljudskih prava, prvenstveno prava djeteta, te na implementaciju programa za zaštitu ugroženih kategorija. Naše aktivnosti su usmjerene na izgradnju društva koje će biti odgovorno prema svim svojim članovima, posebno djeci, kroz informisanje, edukaciju i aktivno uključivanje svih segmenata društva u procese promjene.
Naši Ciljevi
- Spriječiti i zaštiti djecu, mlade i porodice od svih oblika nasilja i zlostavljanja
- Očuvanje mentalnog i fizičkog zdravlja djece, mladih i porodica
- Razvoj i unaprijeđenje sistema, usluga i programa socijalne i dječije zaštite
- Edukacija i informisanje stanovništva o ljudskim pravima i pravima djece
Upoznajte naš tim.
”Iako smo svi različiti, naša zajednička osobina je da u nama živi dijete koje sanja da mijenja svijet na bolje. ”
Zdrav i posvećen tim stručnjaka je osnova za pružanje kavlitetnih socijlanih usluga i postizanje dugoročnih rezultata i promjena kod djece i porodica. Svakodnevno ulažemo energiju da se naš tim razvija i ponosni smo što naš tim čine stručnjaci koji sa nama rade preko 10 godina.
Saša Risojević
U naše udruženje je došao kao volonter 2012. godine i shvatio da je rad sa djecom i za djecu nešto gdje želi da posveti svoju karijeru. U međuvremenu završava studije psihologije i obuku za psihoterapeuta, te radi na svim programima i uslugama koje pružamo.
Od 2019. godine je na poziciji direktora i uživa u tome da svoja praktična znanja i iskustvo koristi u procesu kreiranja programa za djecu i porodice sa kojima doprinosimo kvalitetu sistema socijalne zaštite.
Vjeruje da su zajedništvo, međusobna podrška i razumijevanje osnova za zacjeljivanje brojnih rana koje djeca i društvo u cjelini nose.
Boris Makarić
Član tima udruženja je od 2008 godine. Radio je na poslovima vaspitača i koordinatora Prihvatne stanice za djecu i mlade u skitnji i prosjačenju, a zatim na pozicijama Kooridnatora sigurne kuće za djecu i mlade žrtve trgovine ljudim i socijalnog radnika u Dnevnom centru za djecu. Diplomirani je socijalni radnik i praktičar transakcione analize. Član je upravnog odbora udruženja.
Od 2019. godine je na poziciji sekretara i koordinatora za praćenje i razvoj usluga koje implentira udruženje.
Timski rad, podrška, razumjevanje i humor predstavljaju vrijednosti na kojima se zasniva njegov rad.
Aleksandra Mitrić
Finansijski menadžer u udruženju igra ključnu ulogu u upravljanju finansijama i doprinosi misiji organizacije kroz stručnost i posvećenost.
Od 2019. godine, kada je kao apsolvent ekonomije započela rad u udruženju, pokazala je izuzetnu sposobnost za rad sa brojevima i tabelama, što je od suštinskog značaja za praćenje i analizu finansijskih tokova. Njena ljubav prema poslu i sposobnost da kroz finansijske izvještaje i budžete doprinese poboljšanju života, sigurnosti i prava djece i ljudi, čini je veoma važnim dijelom tima. Njena strast prema ekonomiji i finansijama se ogleda u preciznosti i detaljnosti njenog rada, što direktno utiče na efikasnost i uspjeh udruženja u ostvarivanju svojih ciljeva.
Vanja Sovilj
Paralelno sa početkom osnovnih studija psihologije, krajem 2015. godine započinje sa volontiranjem u Dnevnom centru, a kako bi istražila polja rada psihologije, i zadržava se na prvom polju, rad sa djecom i mladima. U međuvremenu završava studij psihologije kao i obuku iz psihoterapije.
Bila je angažovana u Prihvatnoj stanici za djecu zatečenu u skitnji i prosjačenju, a od 2019. godine nalazi se u ulozi Psihologa u Dnevnom centru, čiji je i koordinator. Posvećenost organizaciji i detaljima koristi kroz organizaciju rada ali i direktan rad sa djecom i mladima.
U radu se vodi uvjerenjem da svakom djetetu treba odrasla osoba koja u njega vjeruje i svoj rad temelji na povjerenju, razumijevanju i podršci.
Tatjana Risojević
Svoj rad u udruženju započela je kroz volonterske aktivnosti gdje je stekla dragocjeno iskustvo u radu sa djecom.
Od 2012. godine angažovana je na poziciji vaspitačice u Dnevnom centru. Zatim od 2020. godine obavlja i poslove koordinatora projekta „Stariji brat, starija sestra“. Učestvovala je u implemetiranju nekoliko programa u Dnevnom centru kao što su Program podrške porodicama, Program za razvoj socio-emocionalnih kompetencija kod djece i HEART program.
Završila je Fakultet Političkih nauka, smjer socijalni rad i trenutno je edukant na sistemskoj porodičnoj psihoterapiji gdje je stekla zvanje porodičnog savjetnika.
Svoj rad zasniva na emaptiji i želji da se svakom djetetu obezbjedi siguran rast i razvoj te se vodi sloganom „svako djete bez izuzetka“.
Maja Kovačević
Želeći da stekne praktično iskustvo i da doprinose stvaranju sigurnijeg mjesta za djecu, 2016. godine se pridružuju Udruženju kao volonter, a četiri godine kasnije postaje i dio tima. Kroz svoj angažman bavi se psihološkim savjetovanjem djece i porodica.
Po zanimanju je diplomirani psiholog, a pored toga je i praktičar transakcione analize.
U radu joj je važno da svakom djetetu koje se obrati za psihološku pomoć pruži podršku i razumijevanju, te da ono zna da nije samo i da postoji neko ko želi da ga sasluša i da mu pomogne. Vjeruje da svako dijete zaslužuje da ga se čuje i da dobije prostor gdje će ispričati ono što mu je važno.
Bobana Popović
U namjeri da stekne iskustvo i pomogne djeci i mladima, 2019. godine se kroz volonterskih angažman upoznaje sa našim udruženjem i prepoznaje svoje afinitete u radu.
Ubrzo nakon toga, postaje član tima udruženja u kome svoj doprinos ostvaruje pružanjem psihološke pomoći i podrške djeci i mladima kroz savjetodavne razgovore te zagovaranju njihovih prava.
U radu sa djecom i mladima, važno joj je da na neosuđujući i njegujući način stvori siguran prostor za svaki problem i osjećanja. Vjeruje da su ključni faktori u radu sa njima podrška, razumijevanje, saosjećanja i strpljenje te stručno usavršavanje.
Po struci je diplomirani psiholog i kognitivno-bihejvioralni psihoterapeut pod supervizijom.
Snježana Ivanović
U udruženje se pridružila 2015. godine, sa željom da kao volonter pruži podršku i pomoć najosjetljivijoj kategoriji našeg društva, djeci.
Od volontra, preko koordinatora, pa sada do psihoterapeuta za djecu, i dalje je tu da zajedno sa djecom radi na jačanju njihovih kapaciteta i poboljšanju kvaliteta njihovih života.
Smatra da svako dijete zaslužuje prostor u kojem može da izrazi svoje misli i osjećanja, a posebno nekoga ko će da ih zaista čuje, bude tu za njih, bezuslovno ih prihvata i da vjeruje u njihove potencijale i promjenu. Svima nam je potreban neko ko vjeruje da možemo.
Slavica Tutnjević
Novoj generaciji se pridružila u martu 2023. godine, kako bi učestvovala u stvaranju i radu našeg psihološkog savjetovališta.
Diplomirala je Psihologiju na Filozofskom fakultetu u Banja Luci, magistrirala na Univerzitetu Kolumbija u Njujorku, te doktorirala na Univerzitetu u Banjoj Luci, gdje je i stalno zaposlena, kao profesorica razvojne psihologije. Naravno, i dalje se školuje, pa je sada na završnoj godini integrativne psihoterapije za djecu i adolescente, kao psihoterapeutkinja pod supervizijom.
Kroz rad u Savjetovalištu je naučila mnogo toga o djeci, o odraslima, o sebi, a naročito o značaju timske podrške. Uživa u dječijim pričama, iskrenim osjećanjima, igri, pjesmi, plesu i drugim putevima ka ozdravljenju duše.
Sofija Krehovski
Kao student psihologije i neko ko je zainteresovan za rad s djecom počinje da volontira u udruženju 2019 godine.
Od 2020. godine postaje implementator aktivnosti u Dnevnom centru kao i terenski radnik u romskoj zajednici. Prošla je kroz nekoliko edukacija za rad s djecom te trenutno pohađa obuku iz psihoterapije. Njen rad odlikuje strpljenje, empatija I timski duh.
U radu sa djecom i mladima trudi se pružiti im potrebnu podršku i osnažiti njihovu vjeru u vlastite mogućnosti. Vjeruje da je podrška, razumijevanje i sigurno okruženje važno za razvoj djece.
Tatjana Makrić
Kao student socijalnog rada, u udruženje je došla kroz volonterski angažman 2021. godine.
Na fakultetu je sa velikim interesovanjem izučavala predmete koji se odnose na rad sa djecom i porodicom. Sam početak volonterskog rada u udruženju joj je predstavio potvrdu da njen poziv jeste rad u grupi djece, grupi koja predstavlja neiscrpan izvor kreativnosti, iskrenosti, životne energije.
Timski rad joj je jedan od ključnih faktora rada, a empatija, neizostavna vrijednost.
Teži ka profesionalnom i ličnom usavršavanju.
Perspektivno želi svakodnevno sticati praktična iskustava, znanja o radu, životu i čovjeku, čovjeku koji je prije svega bio dijete.
Vjeruje da volja pojedinca sa kontinuiranom podrškom sredine uz saradnju sa profesionalcima garantuje željenje rezultate/promjene.
Milana Stupar
Zakažite sastanak sa našim timom
Štit Nove generacije
Postanite dio Štita Nove generacije, platforme koja okuplja humane građane i društveno ogovorne kompanije u borbi za sigurnost i dobrobit djece u BIH